Čarbaba

Divadelní představení a Sbírka povídek

Čarbaba je původní sbírkou povídek, kterou jsem v devíti letech začal svou tvůrčí kariéru. Nyní, když maturuji, jsem na stejné téma ztřeštěné čarodějnice napsal komediální divadelní hru. Vstupenky na hru lze zakoupit přímo zde v internetovém obchodě. 

O divadelní hře:

Jako bych neměl v maturitním ročníku práce a starostí dost, vymyslel jsem si na sebe úžasný způsob, jak přijít o zbytky zdravého rozumu. Tak vznikl nápad zakončit studium na škola da Vinci prací na stejném materiálu, který odstartoval mou lásku k tvorbě a psaní. Rozhodně jsem si ukousl velké sousto, ale jako by se na mě usmálo šťastné morče, podařilo se mi se obklopit skvělými lidmi, kteří společně se mnou přenesli tuto vizi do reality. 

Hrají: Zuzana Poláková, Magdalena Brončková, Michal Řepa, Jáchym Holoubek, Miroslav Axmann, Anna Vlčková, Natálie Lukešová

Hudba: Ondřej Vido

Scénář a režie: Štěpán Lukeš

Produkce: Jitka Rudolfová

Výtvarná spolupráce, kostýmy: Sára Ambrožová, Markéta Boldišová, Veronika Jašková, Karolína Klečková, Jaroslav Kůrka, Natálie Lukešová, Eliška Pohlová, Šánti Préma

Délka představení: 120 min + 20 min přestávka

Premiéra představení: 8. 3. 2023

Divadelní soubor: Divadelní spolek Hexi

O knize:

Již v devíti letech jsem chytil tvůrčí střevo, a tak jsem na mizerně fungujícím školním tabletu začal vyťukávat příběh, abych pobavil své spolužáky. Posvátný text, který jsem tehdy vyprodukoval, zůstal v nezměněné podobě až do dnešního prvního oficiálního výtisku Čarbaby. Díky sbírce povídek tak dostanete jedinečnou možnost nahlédnout do ztřeštěné duše devítiletého Štěpána. Věřte mi. Teď jsem to četl a je to docela sranda. Devatenáctiletý Štěpán závidí tvůrčí nadání. 

Ukázka z knihy

Byla nebyla jedna Čarbaba, která jen čarovala a byla na hlavu. Jednoho dne chtěla vyčarovat krávomurku, jenže potřebovala houby. Takže se vydala na houby do hororobabového lesa. Byla tam divná zvířata. Třeba jako hrochovřed. To byl červený hroch 2 x větší než normální hroch, úplná kalamita a tak dál.

A našla houbu 12 metrů od ní. Jenže tam přiletěl pták, sezobnul ji a pak ho bolelo břicho. Čarbaba se naštvala, vytáhla kouzelnou hůlku a proměnila se na prasopsa a kouzelnou hůlku jí sežral pták.